ساخت یک باغ تالار

معمولا بیشتر مردم برای جشن گرفتن مراسمات مهمانی ها، نامزدی، عقد و به خصوص عروسی به سراغ باغ تالارها می روند. قبل از اینکه اقدام به ساخت یک باغ تالار کنید به اطلاعات جامعی نیاز دارید، برای اینکه بدانید یک باغ تالار جذاب که بتواند توجه مردم شهر را به خود جلب کند چه ویژگی هایی دارد، با ما همراه باشید.

ساخت یک باغ تالار

ساخت یک باغ تالار

یکی از سوال هایی که ذهن بیشتر سرمایه گذاران ساخت عمارت را به خود مشغول می کند چرایی ساخت باغ تالار است. یکی از بهترین انتخاب شما برای ساخت تالار، می تواند طراحی یک باغ تالار شیک و به نسبت بزرگ باشد. چرا که امروزه مردم برای انتخاب تالار عروسی به خصوص در شهرهای بزرگ، به اطراف شهر و سکوتش پناه می برند تا از شلوغی و هیاهوی شهر فرار کنند و در میان درختان و طبیعت مجلس خود را جشن بگیرند. به همین دلیل باغ تالار در شهریار با گذشت زمان بیشتر می شود.

متراژ زمینی مورد نیاز برای ساخت یک باغ تالار

برای اینکه محاسبه کنیم چه متراژ زمینی برای باغ تالار مناسب است باید به نکاتی توجه کنیم:

دوست دارید تالار شما ظرفیت چه تعداد مهمان را داشته باشد؟

باغ تالار شما در چه موقعیت مکانی قرار دارد؟

 آیا باید برای ماشین مهمانان در باغ تالارتان پارکینگ در نظر بگیرید؟

شما قرار است یک باغ تالار بسازید پس باید یک باغ زیبا و به نسبت بزرگ با امکانات ویژه باغ، برای عکاسی و فیلم برداری طراحی کنید. معمولا برای ساخت عمارت در یک باغ تالار از سوله استفاده می شود. برای این منظور می توانید دو سوله با دیوارهای مشترک بسازید یا یک سوله با عرض حدود 20 متر و طول 50 – 70 متر طراحی کنید. این یعنی متراژی حدود 1000 – 1400 متر مربع.

می توانید یک متراژ حدودی برای ساخت یک باغ تالار با همه امکانات مناسب و رعایت قوانین های لازم در نظر بگیرید. اگر ظرفیت تالار را 1000 نفر در نظر داشته باشید، متراژ زمینی که برای ساخت باغ تالار به آن نیاز دارید، با در نظر گرفتن پارکینگ حداقل به 5000 متر مربع و بدون در نظر گرفتن پارکینگ حداقل به 4000 متر مربع می رسد. در واقع بر زمین شما حداقل باید 40 – 50 متر باشد

باغ تالار را باید در اطراف شهر ساخت یا داخل شهر؟

بهتر است که باغ تالار را در اطراف شهر بسازید نه داخل شهر. در داخل شهر معمولا زمینی با متراژ چند هزار متری پیدا نخواهید کرد و اگر هم باشد معمولا به ازای هر متر مربع باید قیمت زیادی پرداخت کنید.

در اطراف شهر معمولا از شلوغی و هیاهوی شهر خبری نیست. اطراف شهر شامل شهریار، دماوند، لواسان و ... می شود که نکته این است که باغ تالار در شهریار در این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده که نتیجه میگیرم شهریار مکان مناسبی برای ساخت یک باغ تالار است.

باغ تالار در شهریار، دارای زمین هایی با فضای بازتری است و احتمال اینکه جای پارک خوبی برای ماشین مهمانان فراهم کند زیاد است و این یعنی کاهش هزینه ها برای شما.

هزینه ساخت یک باغ تالار چقدر است؟

اگر با توجه به موارد بالا زمین مناسبی برای ساخت باغ تالارتان در نظر گرفته باشید. با در نظر گرفتن چند عامل مهم می توانید هزینه های اضافی را به صفر برسانید. ابتدا یک زمین مناسب برای باغ تالار با ابعاد و ویژگی های ذکر شده در بالا خریداری کنید حالا می توانید سازه ای را انتخاب کنید که ساخت تالار را برای شما مقرون به صرفه می کند. اشاره کردیم که یکی از بهترین سازه ها برای ساخت یک عدد باغ تالار در شهریار، ساخت سوله است. هزینه حدودی ساخت سوله برای هر متر مربع 400 – 600 هزار تومان در نظر گرفته می شود. البته علاوه بر هزینه ای که برای زمین و ساخت سوله پرداخت می کنید، برای ساخت باغ تالار و تمام مکان ها و امکاناتی که نیاز دارد باید هزینه های دیگری نیز بپردازید.