فرش و موکت تان را به همین آسانی برق بیاندازید ، با کم رنگ شدن شست و شو فرش و موکت به روش سنتی و با توجه به حساسیت های موجود در سپردن فرش به قالیشویی و هزینه های اقتصادی، ما شما را در روند آگاهی از شستشو و پاک سازی اصولی فرش‌تان یاری می کنیم تا به سادگی و به صورت تخصصی فرش خود را تمیز کنید.

یک روش متداول برای از بین بردن لکه های موجود روی فرش، استفاده از شامپو فرش است اما آن چه اهمیت دارد نحوه صحیح انتخاب شامپو فرش مناسب و استفاده اصولی از آن می باشد.
نکات زیر را در هنگام استفاده از شامپو فرش به خاطر داشته باشید
شامپو فرش محصولی است که از آن برای تمیز کردن فرش ، موکت و مبلمان استفاده می شود. هر یک از موارد ذکر شده دارای الیاف متفاوتی می باشد. اما از آنجا که از شامپو فرش برای تمام عناوین ذکر شده استفاده می شود. لازم است فرمولاسیون شامپو فرش، برای تمام الیاف مناسب باشد. بنابراین مواد شیمیایی مورد استفاده در شامپو فرش بسیار مهم است تا به سلامت، رنگ و ظرافت و پرز فرش آسیب وارد نکند. در یک جمله می توان گفت : گام اول استفاده از شامپو فرش، انتخاب مناسب آن از نظر کیفیت است .
گام دوم تمیز کردن اصولی و مطابق استاندارد، فرش است. برای این منظور در ابتدا به قدرت انحلال آب و تمیز کننده خود دقت کنید و آن را مطابق استاندارد نوشته شده بر روی شامپو فرش استفاده کنید. سپس با استفاده از اسفنج آغشته به محلول، لکه ها را تمیز کنید. برای از بین بردن نهایی لکه و کثیفی های حاصل از دستمال کتان نمدار استفاده کرده و به تعویض به موقع دستمال دقت کنید در پایان بعد ازخشک شدن فرش، از جارو برقی استفاده کنید اما مراقب باشید که قبل از خشک شدن کامل، از نشستن یا راه رفتن بر روی آن پرهیز کنید چرا که باعث ایجاد لکه می شود.


پاک کردن لکه با استفاده از پودر ذرت : 


علاوه بر شامپو فرش می توان از تمیز کننده های خانگی نیز برای از بین بردن لکه ها استفاده کرد. در استفاده از مواد طبیعی و خانگی نگرانی بابت فرمولاسیون آن ها وجود ندارد. فقط کافی است یک پیمانه پودر ذرت را با یک دوم پیمانه جوش شیرین مخلوط کنید و روی لکه ها قرار دهید سپس با پارچه مرطوب لکه را تمیز کنید. بعد از خشک شدن محل لکه از جارو برقی استفاده کنید.