روش های صحیح پاک کردن لکه فرش ، روش هایی که در ادامه بیان خواهند شد برای روش های صحیح پاک کردن لکه فرش و موکت هستند روش هایی که به شما در پاک کردن انواع لکه ها کمک می کنند و ترفندهای حرفه ای بودن را به شما آموزش می دهند.


از بین بردن جای وسایل سنگین از روی فرش : 


اگر وسیله های سنگین مانند: پایه مبل، کمد و تختخواب و ... برای مدت زیادی روی فرش بمانند روی فرش ردی بر جا می گذارند برای بازگرداندن فرش به حالت اولیه کافی است تکه یخی را روی محل مورد نظر بگذارید. همچنین می توانید یخ را در کیسه فریزر قرار دهید و گام قبل را انجام دهید. سپس با دستمال یا حوله تمیزی رطوبت ایجاد شده را بگیرید و پرزهای فرش را به حالت اولیه برگردانید.


پاک کردن لکه ادویه از روی فرش : 


قوی ترین تمیز کننده در برابر لکه ادویه، مخلوط آب لیمو با کمی آب است. هیچ لکه ادویه ای نمی تواند در مقابل این ترکیب دوام بیاورد فقط به میزان ترکیب دقت کنید تا محلول کارایی داشته باشد بعد از بین بردن لکه از حوله یا دستمال تمیز برای خشک کردن محل مورد نظر استفاده کنید.


پاک کردن لکه کاکائو، بستنی و چسب از فرش : 


لکه های کاکائو و بستنی بر روی فرش، دغدغه دائمی خانم های خانه دار دارای فرزند کوچک است. برای از بین بردن این لکه ها کافی است دقت کنید که لکه به اطراف پخش نشود سعی کنید به آرامی اطراف محل لکه را به سمت لکه جمع کنید. مایع ظرفشویی را با آب به میزان مناسب مخلوط کنید و با پنبه محل لکه را به آرامی تمیز کنید. این کار ممکن است نیاز باید چندین بار این عمل را تکرار کنید. اما در پایان اثری از لکه نخواهد ماند. هنگام تمیز کردن، دقت کنید که پنبه را روی فرش نسابید.


پاک کردن لکه مواد چرب از روی فرش : 


مواد چرب شامل مداد شمعی و قیر و ... است. برای پاک کردن لکه به جا مانده از این مواد باید از حلال غیر چرب که خشک نشوند استفاده کنید این ماده را بر روی پنبه مرطوب قرار دهید و لکه را به آرامی پاک کنید در پایان مانند اکثر روش ها، پارچه مرطوب تمیزی را بر روی لکه قرار دهید و محل مرطوب حاصل از تمیز کننده را خشک کنید.