پاکسازی بدن از کاندیدا: گام اول برای شروع درمان عفونت کاندیدا
پاکسازی بدن از کاندیدا: گام اول برای شروع درمان عفونت کاندیدا

پاکسازی بدن از کاندیدا: گام اول برای شروع درمان عفونت کاندیدا، قبل از اینکه بخواهید رژیم غذایی کاندیدا را مورد بررسی قرار دهید، بهتر است به سراغ گام پاکسازی بدن از کاندیدا بروید. این یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و می تواند استرس موجود بر روی سیستم گوارشی را کاهش دهد و سموم را از بدن دفع نماید.

انجام گام پاکسازی، بدن و ذهن را برای رژیم غذایی کاندیدا آماده می کند.

روش های زیادی برای انجام این پاکسازی وجود دارد اما رایج ترین روش به شرح زیر است:

  • تنها نوشیدن مایعاتی همچون لیمو، آب و آب استخوان
  • خوردن سبزیجاتی همچون سالاد و سبزیجات بخارپز شده به همراه مقادیر اندکی از پروتئین در طول روز

برخی از افراد زمانی که این گام را آغاز می کنند ممکن است نشانه های منفی همچون خستگی، سردرد، تغییر در خلق و خو یا تغییر در الگوهای خواب را تجربه نمایند. به خاطر داشته باشید که این گام نباید بیش از چند روز طول بکشد. بعد از اینکه مرحله پاکسازی بدن را کامل کردید می توانید به سراغ رژیم غذایی مخصوص عفونت کاندیدا بروید.

بازه زمانی خاصی برای رژیم غذایی کاندیدا وجود ندارد. برخی از افراد ممکن است بعد از چند هفته احساس آرامش کنند و برخی نیز ممکن است برای مشاهده نتایج مثبت مجبور باشند این رژیم را چندین ماه دنبال نمایند. قبل از اینکه بخواهید رژیم غذایی کاندیدا را آغاز کنید بهتر است با یک متخصص مشورت نمایید تا مطمئن شوید مواد مغذی کافی دریافت می کنید.

قبل از آغاز این رژیم به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • کار خود را به آرامی آغاز کنید: به جای اینکه شکر، کافئین و گلوتن را به طور کلی و برای همیشه از رژیم غذایی خود حذف کنید، یک مورد را حذف نمایید تا بتوانید فرایند موجود را بهبود ببخشید.
  • هر گونه ریسک فاکتوری را حذف کنید: برای کاهش هر چه سریع تر نشانه ها، بهتر است هر گونه ریسک فاکتوری که باعث بدتر شدن شرایط می شود را حذف کنید. به عنوان مثال مصرف الکل را قطع کنید، بهداشت دست ها را رعایت نمایید و از غذاهای شکردار کمتر استفاده کنید.
  • به دنبال رویکرد کوتاه مدت باشید: این رژیم غذایی باید تا زمانی مورد استفاده قرار گیرد که باعث بهبود نشانه هایتان می شود. پس آن را جایگزین رژیم غذایی بلند مدت خود نکنید.

خلاصه: برای اینکه بتوانید رژیم غذایی کاندیدا را آغاز کنید باید در ابتدا گام پاکسازی را انجام دهید. بهتر است با یک متخصص مشورت کنید و سپس از این رژیم استفاده نمایید.

برگرفته از سایت مجله سلامت