رژیم غذایی مرتبط با عفونت کاندیدا چگونه عمل می کند؟
رژیم غذایی مرتبط با عفونت کاندیدا چگونه عمل می کند؟

رژیم غذایی مرتبط با عفونت کاندیدا چگونه عمل می کند؟، با اینکه اطلاعات و داده های مختلفی در مورد ریسک فاکتورهای رشد بی رویه کاندیدا در بدن وجود دارد اما برنامه درمانی ثابت نیست و مطالعات زیادی بر روی آن انجام نشده است. با این حال یکی از گزینه های درمانی محتمل استفاده از رژیم غذایی مخصوص است. ما در این مقاله می خواهیم شما را با با رژیم غذایی مرتبط با عفونت کاندیدا آشنا کنیم و برای شما شرح دهیم که این رژیم غذایی به چه صورتی عمل می کند. با ما همراه باشید.

در این رژیم غذایی شکر، گلوتن، الکل و برخی از محصولات لبنی خاص و افزودنی های مضر حذف می شود و میوه های کم شکر، سبزیجات غیر نشاسته دار ومحصولات غذایی عاری از گلوتن برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

دانشی که در مورد این رژیم وجود دارد به شرح زیر است:

  • گلوتن در این رژیم منع می شود زیرا تحقیقات انجام شده نشان می دهد ترکیبات موجود در گلوتن ممکن است به دیواره سیستم گوارشی شما آسیب وارد کند.
  • شکر برای رشد کاندیدا لازم است و همین امر باعث می شود عفونت موجود در بدن بدتر شود.
  • از آنجایی که عدم جذب و هضم مناسب لاکتوز ممکن است در این شرایط رایج باشد و باعث تحریک نشانه ها شود برخی از محصولات لبنی در این رژیم منع می شوند.
  • غذاهایی که در برگیرنده مواد تشکیل دهنده مصنوعی، محتوای قارچی بالا، نگهدارنده ها و آفت کش ها هستند می توانند به رشد بی رویه کاندیدا کمک کنند و به التهاب مداوم منجر گردند. به همین خاطر باید از خوردن چنین موادی هم اجتناب شود.
  • مصرف الکل و کافئین نیز توصیه نمی شود تا سبک زندگی سالم تر گردد و از بروز مشکلات تغذیه ای جلوگیری شود.

به طور کلی، این رژیم غذایی برای کاهش التهاب و به کارگیری غذاهای سالمی که به درمان مشکلات روده کمک می کند طراحی شده است. با گذشت زمان استفاده از چنین رژیم غذایی به متوقف کردن رشد بی رویه کاندیدا کمک خواهد کرد. از سوی دیگر اگر فردی نتواند به درستی از این رژیم غذایی تبعیت کند ممکن است نشانه هایش را بدتر نماید. زمانی که بدن التهاب اضافی را تجربه می کند و باکتری های موجود در روده دچار اختلال عملکرد می شوند، نشانه های عفونت کاندیدا نیز بدتر می شود.

خلاصه: رژیم غذایی کاندیدا برای کاهش التهاب و در نهایت درمان عفونت با محدود کردن غذاهای خاصی همچون گلوتن، شکر، الکل، محصولات لبنی خاص و افزودنی های مضر طراحی شده است.

برگرفته از سایت مجله سلامت